Önemli Tarihler

Sempozyum Tarihi: 23.10.2015 - 24.10.2015

Bildiri Gönderme Son Tarihi: 24.10.2015

Erken Kayıt Son Tarihi: 16.10.2015

Yer

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hipokrat Amfisi, Bornova İzmir

Kayıt İşlemleri

Özet gönderimi ve kayıt işlemleri için tıklayınız.

Tıp Eğitiminde İyi Uygulamalar Sempozyumu 2015

Sayın meslektaşlarımız ve sevgili öğrenciler,

Bu sempozyum, ülkemizde bir ilkin devamıdır. Amacı tıp fakültelerindeki eğitim uygulamalarının en iyilerinin kurumsal olarak paylaşılması ve yaygınlaştırılmasıdır. 2012 yılındaki ilk sempozyuma 115 katılım olmuş ve 34 tıp fakültesi kurumsal olarak rektör, dekan ya da dekan yardımcısı olarak temsil edilmiştir.

2015 sempozyumunda Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği ve Türk Tıp Eğitimi Derneği ile işbirliği yapıyoruz. Sempozyum için ara değerlendirme süreçlerinden geçmiş veya son iki yılda akredite olmuş 16 fakültedeki tıp eğitimi ile ilgili örnek ve özgün uygulamaları saptadık. Diğer tıp fakültelerinde farkındalık yaratılması amacıyla davetli sözlü bildiri oturumları planladık. Ayrıca dileyen fakültelerin örnek uygulamalarını sunabilecekleri bir sözlü bildiri oturumu ve poster alanları oluşturduk. Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) bizler için farklı fakültelerden öğrencilerle temas kurup öğrenci gözü ile iyi uygulamaları derledi ve bir panelde paylaşacaklar. Sempozyumun sonunda ise sunulan iyi örneklerin küçük gruplarda daha detaylı paylaşılabilmesi adına davetli bildirisi olan fakültelerden workshop hazırlamalarını istedik.

Sempozyumda hep birlikte iyi örnekler üzerinden tıp eğitimi konuşmanın fakülteler arası etkileşim ve paylaşımı arttıracağına, iyi ve örnek uygulamaların yaygınlaşacağına inanıyor, katılımınızı diliyoruz.

Saygı ve dostlukla…

Dr. İskender Sayek

Dr. H. İbrahim Durak

Düzenleme Kurulu

TEPDAD Yönetim Kurulu

Dr. Kemal Alimoğlu

Dr. Kemal Bakır

Dr. Sancar Barış

Dr. H.İbrahim Durak -Sekreter

Dr. İskender Sayek -Başkan

Dr. Sedef Tunaoğlu

Dr. Berrak Yeğen


Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği adına

Dr. Levent Altıntaş


Türk Tıp Eğitimi Derneği adına

Dr. Zeynep Baykan


Son Resimler

Etkinlik boyunca çektiğiniz resimleri #TEPDAD #Sempozyum2015 hashtagini kullanarak paylaşabilir ya da direk siteye yükleyebilirsiniz.

  • Image 1
    Sempozyum2015'e Hoşgeldiniz
  • Sempozyum Broşürü 1. Sayfa
  • Sempozyum Broşürü 2. Sayfa