Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

Bu bölüm sitenin genel kullanım kurallarını ve yasal sorumlulukları içermektedir. Lütfen dikkatlice okuyunuz.

AŞAĞIDAKİ ŞARTLARI LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ

tepdad.org.tr, Tıp Eğitimi Programları ve Akreditasyon Derneği İktisadi İşletmesi tarafından sağlanan hizmetlerinin tanıtıldığı ve hizmetler karşılığı ödemelerinin yapıldığı sitedir. Site üyeliği ücretsizdir. Siteyi kullanmanız ve kişisel bilgileriniz yer alacağı üyelik formunu doldururken aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılmaktasınız. tepdad.org.tr aşağıdaki hükümleri ve genel kullanım koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Aşağıdaki maddelere dayanarak tepdad.org.tr, üyenin siteyle olan bağlantısına son verebilir bunun sonucunda aşağıda belirtilen maddelere kişi ve kişilerin teşebbüsünde kanuni haklarını saklı tutar.

1-Genel ahlak kurallarına aykırı ifadeleri ve TC. yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteye yüklenmesinde, eksik, yanlış, yanıltıcı, hakaret dolu bilgilerin siteye yüklenmesi durumunda bulunmak,

2-Sitedeki her türlü materyallerin kısmen ya da tamamıyla alınıp kopyalanması , kişi ve kişilere özgü kullanımı ve kamuoyunda yanlış bilgilerin edinilmesini sağlayıcı durumlarda bulunmak,

 3-Üyelere verilen ya da her üyenin kendisinin belirlediği kullanıcı adı, şifre gibi siteye giriş için gerekli olan bilgilerin kullanım haklarının 3. şahıslara veya kurumlara devredilmesi veya kullanımına izin verilmesinde direkt olarak o üye sorumludur. Üye internet'te başka bir kullanıcının IP adresini, e-posta adresini kullanıcı adı ve şifresini kullanamayacağı gibi başka üyelere ait özel bilgilere de ulaşamaz ve kullanamaz. Site de bu şekilde bilgi hırsızlığı teşebbüsünde bulunmak.

4-Sitenin güvenliğini tehdit edecek, yazılımların çalışmasını engelleyecek, bilgi hırsızlığı ve o bilgilerin kullanımı, silinmesi, değiştirilmesi teşebbüsünde bulunmak.

5-Yukarıdaki maddelere ulaşmaya ve uygulamaya çalışmış olmak, haksız menfaat  kazanmaya çalışmak gibi teşebbüslerde bulunan kişi ve kişileri TEPDAD’ın tespiti sonucunda tepdad.org.tr; TC kanunlarının vermiş olduğu haklardan yararlanıp bu tür kişi ve kişilere dava açmak, üye veya üyelerin üyeliğini iptal etmek ve satış sözleşmesini tek taraflı feshederek, sitede barındırmama hakkı bulunmaktadır.

 6-Üye, tepdad.org.tr sitesinden ve verdiği hizmetlerden yararlanırken Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası diğer ilgili mevzuat hükümleri ile TEPDAD’ın hizmetleriyle ilişkili yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, maddi ve manevi her türlü sorumluluk üye'ye aittir.

7-tedpdad.org.tr üyesi, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin tepdad.org.tr’yi kullanmasına engelleyici, zorlaştırıcı teşebbüslerde bulunamaz. Bu teşebbüslerde bulunan üyelerin üyeliği hızlı bir şekilde iptal edileceği gibi sonucunda oluşabilecek hukuki, cezai sorumluluğu kabul etmiş sayılmaktadır.

8-İş bu sözleşmede olduğu gibi üye tepdad.org.tr’yi kullanırken genel kurallara uymaması sebebiyle TEPDAD tarafından geçici veya süresiz olarak siteden dışlanarak üyeliği iptal edilebilir.

9-tepdad.org.tr’de sunulan her türlü makale, açıklama, logo, fotoğraf, görüntü, video, ses gibi materyallerin her hakkı saklıdır. İzinsiz olarak ticari ya da kişisel amaçlarla kullanılamaz. Bu sitede yer alan her türlü unsurun başka bir yerde kullanımı tepdad.org.tr’nin bilgisi dışında kesinlikle yasaktır.

10-Üye tepdad.org.tr’den kopyası alınmış hiç bir materyal üzerinden Telif hakkı,Ticari Marka ve her türlü Fikir Sanat Eserleri Kanunu kapsamı verilerini silemez ve çıkartamaz.

11- tepdad.org.tr ile üye arasındaki yazışmaların yedeklerinin alınması kişilerin kendi sorumluluğundadır.Yazışmaların alınmaması nedeniyle kaybolma, hasar görme ve silinmesinden dolayı oluşabilecek arızalar da TEPDAD sorumlu tutulamaz

12- tepdad.org.tr sitesinde satışa sunduğu her türlü ürün ve hizmeti satıştan kaldırma, ürün fiyatlarının değişkenliği, hizmet versiyonları kullanım şartları vb. sitenin genel yapısını oluşturan materyallerin değişikliğini yapma hakkını elinde tutar

13- tepdad.org.tr’ye üye olan her ziyaretçi tepdad.org.tr üzerinden gelen her türlü ticari elektronik iletileri kabul etmiş sayılır.

14-Üye site kullanıcısı eğer tepdad.org.tr’den gelen ticari elektronik iletileri almak istememe durumunda [email protected]’a bu isteğini dile getiren e-mail atarak bu tür iletilerin gelmesini engelleyebilir.

15. tepdad.org.tr, üyenin sözleşmedeki hizmetlerden, teknik arızalar ve olağanüstü durumlar (ülke genelinde) yararlandırıp, sisteme giriş izinlerini üyenin sisteme tanımladığı kişisel bilgilerinin yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşmayacağına kabul ve taahhüt eder.

16-Üye ya da üyelerin tepdad.org.tr’nin çalışmasına engel olacak ve bu yönce arızalar çıkarmaya teşebbüs ya da teşebbüslerinin tespit edilmesi veya TC resmi makamlarından üye ya da üyelere yönelik suç duyurusu, soruşturma istemi gelmesi sebebiyle tepdad.org.tr, ilgili üye ya da üyelerin kimlik bilgilerini  araştırma ya da açıklama hakkına sahiptir.

17- tepdad.org.tr verdiği hizmetin sürekliliğini sağlamak için dönem dönem siteyi durdurma, web sitesi üzerindeki görsel dizayn değişiklikleri gibi sitenin üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda değişiklikleri mevcut üyesini bilgilendirmek amacıyla üyesine ileti yollarıyla ulaşır. Bu durumdan dolayı bu tür iletileri almayı üye olunduğu anda bu maddeyi kabul etmiş sayılır

18-Üye, bu üyelik ve kullanım şartlarının tüm maddelerini okumuş, anlamış, kabul etmiş ve kendisiyle ilgili verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt etmiş sayılmaktadır.

19. tepdad.org.tr üyesi, kayıt formunu doldurduktan sonra işbu sözleşmede belirtilmiş şartlara uyulması ile kullanıcı adını ve şifresini girerek tepdad.org.tr’yi kullanmaya başlayabilir.


Güvenlik ve Gizlilik Politikası

1. tepdad.org.tr  işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. tepdad.org.tr hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

2. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ifade etmektedir.

3. tepdad.org.tr kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

4. tepdad.org.tr, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. akakce.com 'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.tepdad.org.tr sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, tepdad.org.tr’nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 5. TEPDAD, www.tepdad.org.tr  sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir , tepdad.org.tr link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

6. tepdad.org.tr, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

7. tepdad.org.tr, kullanıcılara ve kullanıcıların  www.tepdad.org.tr  sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez - Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.